Riskikalkulaatori sulgemiseks vajutage hüpikakna üleval paremas nurgas asetsevale (x) nupule.

Valige riskikalkulaator:

Teie riskikalkulaatorid
(nendele, kes ei ole arstid)
Ainult arstidele mõeldud riskikalkulaatorid

Description of the calculator here...

Eesnäärmevähi riskikalkulaator, sh tulevikuriski kalkulaator

Riskikalkulaator 1 − üldise tervise kalkulaator on algpunkt, milles keskendutakse perekonnaanamneesile, vanusele ja urineerimisega seotud terviseprobleemidele.

Riskikalkulaator 2 − PSA riskikalkulaatoris vaadeldakse prostataspetsiifilise antigeeni (PSA) sisaldust patsiendi veres, et aidata ennustada, kas seisund vajab lisauuringuid.

Riskikalkulaator 3 ja 4, TRUS või DRE: Need kaks riskikalkulaatorit on kombineeritud ühiseks mudeliks ja mõeldud kasutamiseks meestel, kellel ei ole tehtud eesnäärmebiopsiat või ei ole varasema biopsiaga pahaloomulisust tuvastatud.  Eesnäärmemahu hindamisel saab selle kalkulaatori puhul kasutada, kas TRUS või DRE leidu, märkides eesnäärmemahuks 25, 40  või 60 ml.
Eesnäärmemahu arvestamine riski kalkuleerimisel lisab täpsust biopsiaga tuvastatava (potentsiaalselt agressiivse) eesnäärmevähi leidmiseks. Olemasolev info on võimalik kalkulaatorisse sisestada samm-sammult ja lähtuvalt sisestatud andmetest annab kalkulaator hinnagu, milline on risk biopsiaga tuvastatava (potentsiaalselt agressiivse) eesnäärmevähi olemasoluks.

Riskikalkulaator 3 ja 4, TRUS või DRE ja Phi testi tulemus: Selle riskikalkulaatori puhul on võimalik riski arvestamisel lisada ka nn. eesnäärme tervise indeks (Prostate Health Index (Phi)), mille näol on tegemist vereanalüüsiga ja mis võib mõnevõrra suurendada kalkulaatori ennustustäpsust.

Riskikalkulaator 5 arvutab mitteagressiivse eesnäärmevähi võimalikkust. Selline vähk ei pruugi kohest ravi vajada.

Riskikalkulaator 6 on uusim versioon. See arvutab mehe tulevikuriski järgmise nelja aasta kohta, arvestades vanust, prostataspetsiifilist antigeeni, rektaalset eesnäärmeuuringut, perekonnaanamneesi, eesnäärme mahtu ja eelneva biopsia vastust.

Kontaktandmed

Monique Roobol
Riskikalkulaatori administraator

info@prostatecancer-riskcalculator.com

Teie tagasiside

Rääkige meile, mida te arvate riskikalkulaatoritest ja milline on olnud teie kasutuskogemus.

Me oleme teile tagasiside eest tänulikud.