Aktiivne jälgimine

Järjest enam mehi saab eesnäärmevähi diagnoosi, kuid enamik neist siiski vähki ei sure. Te ei pruugi seda teada, kui otsustate PSA analüüsi kasuks või kui teile öeldakse, et teil on vähk. Selles staadiumis ei ole arstil üldjuhul piisavalt meditsiinilist teavet, et öelda, kas teil esinev vähk on agressiivne või eluohtlik. Kui teile aga on juba öeldud, et teil on eesnäärmevähk, soovite ilmselt ravi saada.

Kui te tutvute patsiendile mõeldud teabelõiguga, saate aru, et see võib ka PSA analüüsi tegemise üks miinuseid olla. Isegi kui see analüüs võimaldab vähki varakult avastada, ei pruugi vähk agressiivne olla ja kasvab aeglaselt. Peaaegu üks kolmandik avastatud eesnäärmevähkidest ei ole eluohtlikud. Ent võib juhtuda, et enne selle fakti kinnitamist olete juba läbinud mitmeid invasiivseid ja vahel valulikke sisemisi diagnostilisi uuringuid.

Projekt PRIAS

Aktiivne jälgimine on uus konservatiivne ravitaktika, mida on võimalik rakendada osa varases staadiumis eesnäärmevähiga patsientide puhul. Selle eesmärk on säilitada haiguse varase ravi ajal teie elukvaliteeti, lükates edasi invasiivset ravi. Samas jälgitakse haigust hoolikalt, mõnikord isegi aastaid, lootuses vältida radikaalset ravi.

Projekt PRIAS (Prostate Cancer Research International Active Surveillance) on internetis kättesaadav ravijuhend arstidele. Tegemist on Euroopa algatusega, kuid seda võivad kasutada kõik. Sobivad patsiendid leiavad soovi korral lisateavet veebilehelt www.prias-project.org.

Osalemine aktiivse jälgimise programmis (nt PRIAS) tähendab, et patsiendid ja arstid on valmis töötama meeskonnana. Teie PSA väärtusi, aga ka sümptomeid ja muude markerite tulemusi jälgitakse regulaarselt. Ainult siis, kui esineb kõrvalekaldeid ja on põhjust kahtlustada, et vähk on edasi arenenud, pakutakse teile invasiivsemat lisaravi.

Kontaktandmed

Monique Roobol
Riskikalkulaatori administraator

info@prostatecancer-riskcalculator.com

Teie tagasiside

Rääkige meile, mida te arvate riskikalkulaatoritest ja milline on olnud teie kasutuskogemus.

Me oleme teile tagasiside eest tänulikud.