Riskikalkulaatori sulgemiseks vajutage hüpikakna üleval paremas nurgas asetsevale (x) nupule.

Valige Riskikalkulaator:

Teie Riskikalkulaatorid
(nendele, kes ei ole arstid)

Description of the calculator here...

Arvutage oma risk haigestuda eesnäärmevähki

Eesnäärmevähi riski kalkulaator on välja töötatud teie ja teie eest hoolitsevate tervishoiutöötajate abistamiseks. Olemas on kaheksa kalkulaatorit. Kaks esimest on mõeldud isiklikuks kasutamiseks ka sellisel juhul, kui teil ei ole mingeid meditsiiniteadmisi.

Kõigepealt saate hinnata oma üldist riski. Selle hindamiseks kasutage Riskikalkulaatorit 1 (PSA väärtus ei ole vajalik), mis arvestab teie vanust, perekonnaanamneesi ja kuseteede sümptomite esinemist.

Mis on PSA ja miks on see tähtis?
Võib-olla olete juba lasknud lihtsa analüüsi abil määrata oma verest prostataspetsiifilise antigeeni (PSA) sisaldust. Eesnäärmevähki haigestumise võimalus suureneb koos PSA sisalduse suurenemisega. Kui te teate oma PSA väärtust, saate kasutada riskikalkulaatorit (sinna tuleb sisestada oma PSA väärtus).  See aitab teil teha teadva otsuse, kas minna lisauuringutele või mitte.

Isegi kui teie PSA sisaldus on normist suurem, ei tähenda see, et teil on eesnäärmevähk, sest ka teised eesnäärmehaigused võivad PSA sisaldust suurendada. Tähtis on teada, et osa vähivorme on aeglase kasvuga, põhjustavad minimaalselt sümptomeid ega ole eluohtlikud.

Kui teil on vajalik teave olemas, soovite võib-olla oma arstiga tulemusi arutada. Seejärel võidakse teid suunata eriarsti juurde. Uuringute käigus saab uroloog kasutada eri etappides riskikalkulaatoreid 3, 3 + DRE, 4, 4+DRE, 5 ja 6.

Kontaktandmed

Monique Roobol
Riskikalkulaatori administraator

info@prostatecancer-riskcalculator.com>

Teie tagasiside

Rääkige meile, mida te arvate riskikalkulaatoritest ja milline on olnud teie kasutuskogemus.

Me oleme teile tagasiside eest tänulikud.